5 faktów i mitów na temat algorytmu Instagram

Prowadząc i rozwijając profile na Instagramie możemy powiedzieć wiele na temat jego algorytmu.

Ostatnio coraz więcej plotek o Instagramie rozpowszechniają marki i influencerzy, publikując zarówno ostrzeżenia, jak i prośby o zaangażowanie.

Powstają więc pytanie, skąd mamy wiedzieć które informacje są prawdziwe, a które fałszywe?

#1: Czy algorytm Instagrama ukrywa twoje posty?

Wokół nowego algorytmu Instagrama i jego działania pojawiło się wiele plotek, ale być może ostatnio zauważyliście posty znanych marek, firm i wpływowych osób w swoim kanale

Twierdzą, że algorytm Instagrama ograniczył ich posty do zaledwie 7% ich obserwatorów.

Grafika zazwyczaj wyjaśnia, że jeśli chcesz nadal widzieć w swoim kanale ich posty, musisz polubić ten post i skomentować „tak”.

Ta pogłoska na Instagramie jest nieprawdziwa!

To tylko wirusowe treści, które mają za zadanie zwiększyć zasięgi posta. A to, co jako pierwsze pojawia się w Twoim kanale, zależy od tego, z jakimi pozycjami i kontami najbardziej się angażujesz.

Takich działań podejmują się marki, które wiedzą, że ich konkurencja jest duża i żeby trzymać poziom zaangażowania ich fanów, muszą bardzo się napracować, żeby wyświetlać się w ich kanałach aktualności.

#2: Czy komentarze na Instagramie muszą być dłuższe niż 3 słowa?

Kolejna plotka na Instagramie, która szerzy się niepohamowanie, dotyczy długości komentarzy na Instagramie i ich wpływu na twoją pozycję w kanale osób obserwujących.

Zgodnie z pogłoskami na Instagramie algorytm rozpoznaje tylko komentarze, które są w słowach (a nie emoji), a komentarze muszą być dłuższe niż 3 lub 4 słowa, aby zaliczyć je jako poprawa zaangażowania.

To nie jest prawda ! 

Całość wzięła się z tego, że w 2016 roku krążyła pogłoska, która mówiła o tym, że osoby, które zostawiali komentarz emotikony np. serce w czyimś wpisie, będą traktowani jako zachowanie „spamowe”. Jednak to wszystko to jest po prostu nieprawdą.

#3: Czy jeżeli będziesz lajkował i komentował czyjeś posty, to Instagram będzie pokazywał Ci więcej treści od nich?

Pamiętasz, jak Instagram wprowadził nowy algorytm i każdy influencer lub znana marka prosiła o włączenie powiadomień o postach, by być z nimi na bieżąco ?

Cóż w wersji 2019 te sztuczki są kontynuowane i czy rzeczywiście polubienie grupy postów z jednego konta spowoduje, że zobaczysz więcej treści w swoich kanale?

Tak – to działanie jest prawdą.

Algorytm na Instagramie wykorzystuje twoje relacje i sposób interakcji z kontami, aby ustalić, która treść zostanie wyświetlona jako pierwsza. Więc jeśli podoba ci się dużo treści z jednego konta lub regularnie wracasz do podobnych postów na profilu, Instagram rozpozna, że interesujesz się tym kontem i umieści ich zawartość na samym początku, gdy opublikują coś nowego.

#4: Czy nieoglądanie w całości Instagram Stories wpływa negatywnie na wyświetlanie danego profilu jako pierwszego w Stories?

Kolejny post na Instagramie, który stał się pół-wirusowy, ostrzega, że powinieneś oglądać całe Stories na Instagramie, ponieważ ryzykujesz, że nie zobaczysz historii tego profilu w swoim kanale, kolejny raz, gdy będą coś publikować.

View this post on Instagram

Comment what platform I should do next!! A lot of the time when we feel like nobody is interacting with us, we forget we’re fighting a piece of very complex code that has to accommodate millions of users every second. It’s easy to get bogged down thinking the numbers reflect how people feel. Liking something just doesn’t have the same weight anymore, and as consumers of almost entirely free online content, we need to make more of an effort to support the creators who’s work we love to interact with. On the data side of things (even though it might seem like it won’t make a difference) there ARE things we can do that take little effort on our part that will help our favourite artists. On instagram, engagement is a really high priority, so instead of scrolling and liking, here are some things you can do to boost your favourite creators analytics. 1 – Write actual comments. Instead of just emojis, use words (and a couple of them!) this helps to boost a singular post on the scrolling feed – We’re competing against a non-chronological layout now so interaction is key! 2 – When you’re watching someones IG story, choose to tap through instead of swiping Next, otherwise they get pushed back further in your timeline in the future. By tapping through each post, you’re letting the algorithm know you’re interested in that content. 3 – Go on a like spree! If you haven’t seen your fave artists posts recently, the algorithm might be holding them back or pushing them further down your feed. If you want to put out a quick “give me more of this” signal, go and like a bunch of their posts. Not only will it help bring their posts further up your feed, you’ll also remind that artist that you – the audience – is there to support them. This illustration has been made shareable as well so feel free to screenshot it on my IG story. #illustration #onlinecreators #supportartists Image Description: Yellow background with an illustrated inforgraphic about how to better support artists online by utilising the ways the algorithms of each platform work. This version is the instagram edition.

A post shared by RUBY PH ⋒ (@irlrubyph) on

Nikt tak naprawdę nie wie, jak działa algorytm Instagram Stories.

Według informacji, które Instagram przekazał na wydarzeniu w Londynie Stories ma inny algorytm niż pozostała część aplikacji Instagram, ale działa w podobny sposób. Instagram szuka tych samych sygnałów, takich jak zainteresowanie, powiązanie i terminowość.

Ta pogłoska jest prawdziwa.

Ale jeśli nie masz czasu na oglądanie całego Instagram Stories to nic się nie dzieje.

Szczerze mówiąc, nigdy nie odkryliśmy, że przesuwanie „dalej” danego Stories powoduje, że nowe wrzutki nie będą wyświetlały się nam na początku.

#5 Czy przełączenie konta Instagram na profil biznesowy wpływa negatywnie na Twoje konto?

Odpowiedź brzmi NIE

Wręcz przeciwnie. Zmiana profilu z prywatnego na biznesowy ma wiele korzyści. Można o nich pisać wiele dobrego, ale dwie najważniejsze, to możliwość ustawiania reklam prosto z konta oraz dostęp do statystyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *