9 zmian dotyczących Instagram

Jak zapewne wiesz, algorytm Instagrama jest prawie nierozwiązywalną łamigłówką i kiedy wydaje nam się, że go rozwiązaliśmy, zmienia się ponownie.

Wiele zmian nie jest już regularnie ogłaszanych na blogu Instagrama, jedynie aktualizowane informacje są w ukrytym folderze w Centrum pomocy. Z tymi zmianami jest trochę tak, że są dobre i złe. Każdy interpretuje te zmiany różnie, dlatego piszemy ten artykuł, po to, żeby podzielić się informacjami, jakie zebraliśmy sami, jednak nie narzucamy swojej opinii.

Oto niektóre z najnowszych zmian, których możesz spodziewać się na Instagramie drobne porady, które możesz wprowadzić, aby zwiększyć swój zasięg, zanim twoje posty zostaną zakopane.

Instagram wprowadza zmiany / najnowsze założenia

 1. Kiedy publikujesz coś na Instagramie, to wiedz, że zazwyczaj docierasz  do 10% Twoich odbiorców. Jednak jeżeli Twój post będzie angażował Twoich odbiorców, to zostanie pokazany pozostałym 90%.
 2. Podobno zmiana konta prywatnego na konto firmowe pozwoli zwiększyć Twój zasięg i konto automatycznie będzie bardziej promowane. Dodatkowo mamy dostęp do statystyk, które przy koncie zwykłym nie występują. Naszym zdaniem warto skorzystać z tej funkcji i przekształcić konto prywatne na konto firmowe.
 3. Obecnie uważa się, że Instagram ogranicza zasięg na podstawie Twojego zaangażowania. Dlatego od teraz musisz odpowiedzieć na komentarz w ciągu 60 min. W przeciwnym razie widoczność Twojego posta może znacznie maleć. Ciekawe jak to mamy robić, gdy śpimy 😉
 4. Wkurzają Cię komentarze typu “Super”, “Kocham to”, “Great pic!” ? Są to bardzo podejrzane komentarze, które zazwyczaj umieszczane są przez różne boty. Dlatego od teraz Instagram nie będzie wliczał krótkich komentarzy do Twojego zaangażowania oraz będzie sukcesywnie banował konta, które nadmiernie używają krótkich komentarzy. Należy o tym pamiętać, ponieważ lubimy umieszczać krótkie komentarze, niekoniecznie używając do tego botów. Pamiętaj, by teraz trochę bardziej wysilić się i napisać więcej słów.
 5. InstaStories to przyszłość – dlatego staraj się używać tej funkcji częściej, umieszczając filmiki lub zdjęcia, a dzięki temu Instagram będzie chętnie pokazywał Twój profil innym użytkownikom serwisu.
 6. Uwielbiamy hasztagi. Wyrażają nasze emocje i uczucia. Jednak często używamy tych samych hasztagów. Instagram chce zmusić nas do kreatywnego myślenia i “wysilenia się” przy umieszczaniu nowego postu, stąd powtarzane w kółko te same hasztagi, będą oznaczały spam i Instagram może zrozumieć, że używasz bota, co skutkuje banem.
 7. Ostatnio mocno popularna jest metoda umieszczania hasztagów w pierwszym komentarzu. Od teraz hasztagi, które zostały umieszczone w pierwszym komentarzu, nie będą widoczne w wynikach wyszukiwania. Musimy powrócić do starych metod, gdzie wpisywaliśmy hasztagi w opisie.
 8. Kolejną zmianą, która może zostać wprowadzona, jest obcięcie zasięgu, jeżeli edytujesz postu w ciągu 24 godzin. Jeżeli zobaczysz jakąś literówkę lub chciałbyś zmienić opis, to najlepiej nie rób tego i zostaw tak jak jest ;). Tak samo dzieje się, jeżeli dodasz jakiś post, za chwilę go usuniesz i dodasz ponownie, tylko poprawiony.
 9. Na pewno słyszeliście o nowej funkcji śledzenia hasztagów. Instagram, by zwiększyć zainteresowanie tą funkcją, będzie faworyzował użytkowników, którzy korzystają z tej funkcji.Co o tym wszystkim myślicie?Pamiętajcie, że są to przypuszczenia i niektóre zmiany zostały już wprowadzone, a niektóre nie.
  Coś jak z naszym Facebookiem i ostatnimi informacjami, które wprowadziły zamieszanie, jednak Mark Zuckerberg dopiero przedstawił je na swoim profilu, ale nie zapowiedział, kiedy zostaną wprowadzone.

24 thoughts on “9 zmian dotyczących Instagram

 1. Nie miałam zielonego pojęcia o tych zmianiach. Przynajmniej dla mnie nie wszystko jest na plus. Dziękuję Ci za oświecenie

  1. Admin pisze:

   Dokładnie, nie wszystko jest na plus, ale warto zastosować się do zmian.
   Jeżeli będziesz miała jakieś pytania, to pisz śmiało 🙂

 2. Irena pisze:

  Jak na razie to ja nie korzystam z Instagramu. Ale już najwyższy czas zainteresować się nim 🙂

  1. Admin pisze:

   Irenko, najwyższa pora zacząć swoje działania na Instagramie.
   Jeżeli masz jakieś pytania, to pisz śmiało 🙂

 3. Olka pisze:

  Instagram, jako częśc Facbooka, idzie w tym samym kierunku, czyli w stronę komercjalizacji. Aby mieć zasięgi, trzeba będzie mu płacić. Im więcej, tym lepsze efekty. Oczywiście stosowanie opisanych przez Ciebie zasad może nieco pomóc, ale obawiam się, że nie w takim stopniu, jak po prostu przelewanie kasy na konto Marka Z.

  1. Admin pisze:

   Tutaj również warto pomyśleć wtedy o własnym prywatnym koncie na Facebooku. Mają swój fanpage, często nasz prywatny profil używamy do przeglądania nowości od znajomych itp. Jednak teraz może znaczyć dla nas coś więcej i pomóc nam w zwiększeniu darmowego zasięgu, chociażby nawet przez pisanie prywatnych wiadomości do naszych znajomych. Oczywiście bez spamu, ale myślę, że się nie obrażą 😉

   Pamiętaj, że Facebook na razie zapowiada zmiany i nie wiadomo kiedy wejdą w życie. To takie stymulowanie nas i przygotowywanie na zmiany. Co do Instagram, myślę, że te zmiany są słuszne i w większości stworzone po to by fejk konta eliminować i osoby, które idą na skróty poprzez zakup lików lub followersów.

 4. Nie rozumiem.insta 😉 a teraz jeszcze bardziej 🙂

  1. Admin pisze:

   Haha, prosta odpowiedź, ale warto zrozumieć. Zyskać szersze grono odbiorców i wyrażać siebie w inny sposób niż na innych portalach związanych z social media 🙂

 5. Szkoda tylko, że o zmianiach nie dowiadujeny się z samego instagrama, albo ja nie umiem szukać. Jednak zwykły nie posiadający np firmy użytkownik jest poszkodowany bo często nic o takich zmianach nie wie.

  1. Admin pisze:

   Niestety Instagram powiadamia o zmianach na swoim blogu, który warto obserwować. Spokojnie, nawet firmy o tym nie wiedzą i nie dostają żadnych informacji, które mogli by dostać jedynie dlatego, że są firmami. Obserwuj naszego bloga lub Facebooka, na bieżąco staramy się pisać o zmianach jakie nas czekają 🙂

 6. Edyta pisze:

  Nie wiem dlaczego, ale nie mogę się przekonać do instagrama. Pewnie to błędne myślenie, bo ruch tam jest spory i można nawiązać nowe kontakty i znaleźć klientów. Chyba czas to zmienić.

  1. Admin pisze:

   Edyto, dobrze napisałaś „chyba czas to zmienić”, poprzez Instagram możesz dotrzeć do jeszcze szerszego grona odbiorców. Z tego co widzę, to prowadzisz bloga o dość ciekawej tematyce. Rób dużo zdjęć i wyrażaj siebie. Na pewno będziesz zadowolona z tego medium 🙂 Jeżeli potrzebujesz pomocy, to pisz do nas śmiało, otrzymasz niezbędne porady.

 7. Sylwia pisze:

  Ciężko ogarnąć te wszystkie media społecznościowe… Instagram jest trudnym medium i muszę pomyśleć, co tam publikować 🙂

  1. Admin pisze:

   Pamiętaj, by skupić się tylko na kilku 🙂 Facebook i Instagram to podstawa, jednak wszystko zależy od tego jaką „działalność” w internecie prowadzisz. Jeżeli możesz to w jakiś sposób uwieczniać na zdjęciach lub wypowiadać się na dany temat, który znasz – to warto wykorzystać Instagram i jego funkcje. Jeżeli czegoś nie wiesz, to pisz do nas śmiało 🙂

 8. Sylwia.K pisze:

  Korzystam i jestem zadowolona, ciekawy wpis można wykorzystać kilka ciekawostek.
  Pozdrawiam:)

  1. Admin pisze:

   Sylwio, to bardzo dobrze, że korzystasz 🙂 Najważniejsze to móc wyrażać siebie poprzez zdjęcia. Cieszymy się, że przedstawione w artykule nowinki, możesz pomogą Ci jeszcze lepiej wykorzystać Instagram

 9. Dobrze wiedzieć, jeśli założę insta to ta wiedza na pewno się przyda 🙂

  1. Admin pisze:

   Magdaleno, nie ma się co zastanawiać! 🙂

 10. PRZYDATNY POST. DZIĘKI

  1. Admin pisze:

   Cieszymy się, że mogliśmy pomóc 😉

 11. Maria Tamara pisze:

  Przydatne informacje dla każdego, kto posiada tam konto 🙂

  1. Admin pisze:

   Staramy się doradzać w każdym zakresie 🙂

 12. Sikoreczka pisze:

  Lubię instagram, ale jeszcze nie ogarniam go jeszcze w pełni. Czasem coś odkrywam nowego. Dziękuję za ciekawy post, będę teraz działać z jego pomocą.

 13. paulina pisze:

  Bardzo ciekawy wpis, o większości punktów juz wiedzialam ale znalazlam tez nowosc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *