Ahoj!

Pokusimy się o stwierdzenie, że na naszym rynku działa jeszcze mnóstwo pseudoagencji, pseudoekspertów proponujących klientom usługi słabej jakości czy nawet szkodliwe z punktu widzenia osiągniętego celu. Sami często spotykamy się z agencjami, które nie mają nic wspólnego z tym co proponują. Ich usługi są na bardzo niskim poziomie, a ceny tak wysokie, że aż serce mocniej zabije. Niemało jest w sieci nowych witryn, które nie mają nic wspólnego z użytecznością, nie mają nic wspólnego z charakterem firmy. Prezentują zupełnie coś innego niż dane przedsiębiorstwo oferuje. Dodatkowo większość tych stron nie jest responsywna! Przecież to brak aktualnej wiedzy ze strony agencji. Nawet możemy powiedzieć, że brak kompetencji, ponieważ taka agencja interaktywna powinna zalecać swoim klientom stworzenie strony RWD. Aktualnie jak wskazują badania, aż 40% użytkowników do przeglądania stron korzysta z urządzeń mobilnych. Naszym zdaniem nie przygotowanie strony pod urządzenia przenośne, podcina firmie skrzydła, ponieważ uniemożliwia im zdobycie nowych klientów.


Całe multum firm i osób prywatnych oferujących pozycjonowanie w Google „chwali się”, że dodaje mnóstwo linków do katalogów i to za pomocą automatów. To działania, które sprawiają łatwość w pracy tym firmą a nie ich klientom. Działania te nie dają już pożądanych efektów, a wręcz mogą zaszkodzić. Niestety większość katalogów idzie w stronę komercji i każdy chce zarobić. Dodając darmowego linka uzyskamy chwilowy efekt lub jego zupełny brak. A niestety firmy nadal “nabierają się” na takie działania. Gdzie agencja pobiera duże kwoty, a efekty są mizerne. Dodatkowo nieświadoma firma może nabrać się na wyniki i statystyki, które nie są prawdziwe. Zdarzały się sytuacje, gdzie agencja ustaliła dane słowa kluczowe, a pozycjonowała i tak pod innymi, prawdopodobnie wybranymi przez samych pracowników. Dlatego warto sprawdzać raporty i jeżeli brak osoby, która ma chociaż małe pojęcie w temacie, należy wypytać taką agencję o wszystko.

Mamy aktualnie masę “specjalistów” od mediów społecznościowych proponujących wpisy na Facebooku w stylu: „Ach te poniedziałki”, “Zimny dzień? Warto może ogrzać się pod naszym kocykiem”, itp. Tego typu działania nie prowadzą do niczego. Bardzo ważny jest content! Działania w social media zmieniają się cały czas. I metody wyżej wymienione nie prowadzą do niczego, ponieważ proponują klientowi od razu produkt. Są to działania bez sensu. Sprzedaż i promocja przez social media to długa droga, gdzie najpierw należy dać potencjalnej osobie jakąś korzyść, wiedzę. Przede wszystkim należy dać się poznać, a finalnie otrzymać nagrodę w postaci sprzedaży i nowego zadowolonego klienta.


Dlatego na rynku mamy problem ze znalezieniem rzetelnej agencji, która wykona dla nas działania sumiennie i dokładnie.  


Ale czy to źle? Zależy dla kogo…
Faktem jest, że coraz więcej klientów jest świadomych możliwości, jakie daje im obecność w internecie, a także zagrożeń biznesowych, jakie wiążą się z fuszerką. Dość często zdarza się, że w firmach zaczynają pracować osoby, które wiedzą już dużo o marketingu internetowym, content marketingu, itp. Oczywiście osoby te nabierają wiedzę samodzielnie, korzystając z darmowych e-booków, czytając wpisy blogerów godnych zaufania, czy kupując szkolenia na własną rękę. Jest to świetna wiadomość dla firmy, która zatrudnia taką osobę. Dzięki takim osobom, przedsiębiorstwo może uniknąć zbędnych kosztów poniesionych na skutek źle przeprowadzonych działań marketingowych, czy wizualnych. Taka osoba może pozostać w kontakcie z agencją, sprawdzić ją na poziomie podstawowym i choć w małym stopniu stwierdzić, czy te działania mają efekt.

Dla agencji, jest to również dobra wiadomość. Rozpoczynając współpracę z wyznaczoną osobą przez firmę, która ma podstawową wiedzę, można zaoszczędzić sporo czasu w komunikacji oraz zwiększyć efekt.

Oczywistą rzeczą jest również to, że wkrótce rynek zacznie eliminować agencję, które nie znają się na rzeczy, oszukują, narażają na straty. Opinie oraz szeptane polecenia lub negatywne rekomendacje będą oczyszczać rynek.

Takie mamy spojrzenie na dzisiejszą konkurencję i my również będziemy walczyć o to by świadczyć usługi na najwyższym poziomie, dlatego po wielu nieprzespanych nocach, nareszcie możemy zaprezentować nasze nowe dziecko, jakim jest ta oto strona. Wasze realizacje oczywiście były ważniejsze stąd też takie opóźnienie. Nie mniej jednak już jest, można śmiało poklikać, poczytać, sprawdzić, a może i nawet rozpocząć współpracę.

Zapraszamy!
end design team

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *