Zaangażuj pracowników do promocji konta firmowego na Instagramie

Czy chcesz zwiększyć widoczność swojej firmy na Instagramie?
Zaangażuj pracowników do promocji Twojego konta firmowego.

Nie zatrudniasz jeszcze pracowników? Pomyśl o znajomych, jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z biznesem.

W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób możesz wykorzystać Instagram swoich pracowników lub znajomych do zwiększenia promocji Twojego profilu firmowego na Instagramie.

1. Zacznij od zachęcenia ich do korzystania z Instagrama.

Twoim pierwszym zadaniem jest zachęcenie pracowników do korzystania z Instagrama. Niech zostaną ambasadorami Twojej marki.

Ty również powinieneś dać im przykład i oprócz prowadzenia firmowego konta na Instagramie, powinieneś mieć również konto prywatne.

Tak samo zadziałaj wśród znajomych. Na pewno większość z nich ma konto na Instagramie. Pomyśl, kto mógłby dobrze reprezentować Twoją markę. Porozmawiaj z nimi i przedstaw im swoją firmę oraz pomysł na współpracę. Może zaproponuj korzyści, jakie mogą wynieść z promowania Twojej marki na swoim Instagramie.

Pamiętaj, że nie masz wpływu na to, co Twoi pracownicy lub znajomi umieszczają na swoich profilach, jednak poproś ich by w przypadku umieszczania wpisu powiązanego z Twoją marką, zachowali profesjonalizm.

2. Poproś pracowników lub znajomych, by umieścili w opisie profilu link do Twojego profilu firmowego.

Najprostszą rzeczą jest poproszenie znajomych lub pracowników by dodali nazwę Twojego profilu firmowego (@user) do swojego opisu na Instagramie. To działanie na pewno pozwoli na zwiększenie widoczności Twojego profilu.

Dzięki temu każdy, kto odwiedza profile pracowników, uzyska dostęp do klikanego linku do Twojego konta.

3. Zwiększ widoczność dzięki zaangażowaniu pracowników i znajomych.

Chcesz więcej zaangażowania w posty na firmowym koncie? Za każdym razem, gdy publikujesz nową aktualizację ze swojego konta, poinformuj o tym pracowników lub znajomych za pośrednictwem firmowego e-maila, lub prywatnej wiadomości.

Dlaczego jest to tak ważne? Zwiększenie zaangażowania w posty Twojej firmy pomoże Ci dotrzeć do większej liczby osób.

Dzięki temu treść będzie bardziej widoczna w kanale informacyjnym obserwatorów Twojego konta, co przełoży się na zdobycie nowego klienta na Twoje usługi i produkty.

4. Zachęcaj do publikowania zdjęć z pracy lub spotkań z Tobą.

Czy chcesz, aby więcej treści związanych z firmą wyświetlało się, gdy fani odwiedzają Twój firmowy profil na Instagramie? Jeśli tak, to poproś pracowników, by robili zdjęcia i filmy podczas pracy i za każdym razem umieszczali Twoje konto firmowe w opisie i jeżeli to możliwe, to oznaczali lokalizacje.

Takie działania możesz również przeprowadzić, gdy pomagają Ci znajomi w początkowej fazie rozwoju firmy. Spotykaj się ze znajomymi i wspólnie róbcie zdjęcia. Jeżeli sprzedajesz jakieś produkty, to możesz organizować dla nich prezentacje lub jeżeli świadczysz jakieś usługi, to pogadaj z nimi o tym, dodatkowo robiąc wspólne zdjęcia, a w opisie oznaczajcie Twoje firmowe konto.

Jeżeli masz już swoje biuro, to możesz zapraszać znajomych do siebie i organizować mini eventy. Każdy ma telefon i może Cię wesprzeć w promocji Twojego firmowego konta Instagram.

Są to proste zabiegi, do których trzeba się jedynie przełamać, a w darmowy sposób można zyskać wiele.

5. Pokaż jak Twoi pracownicy lub znajomi mogą oznaczać Twój firmowy profil i witrynę za pomocą Instagram Stories.

Bardzo popularnym narzędziem Instagram jest aktualnie Instagram Stories. Twoi pracownicy lub znajomi oprócz wrzucania zdjęć i filmików na swoje tablice mogą udostępniać treść za pomocą tej funkcji, gdzie zdjęcie lub filmik widoczny jest przez 24h. Dodatkowo użytkownicy mogą dodawać @usernames oraz link do strony lub sklepu internetowego.

Niektórzy pracownicy lub przyjaciele mogą polubić tę opcję, ponieważ pozwala im promować firmę w opowiadaniach, które trwają tylko 24 godziny. W ten sposób główna treść w ich profilu pozostaje osobista.

Naucz ich, jak dodać Twoją nazwę użytkownika i link do witryny, aby mogli tworzyć posty, które przyciągną więcej osób do Twojego konta firmowego, a także przyciągną ruch do Twojej witryny.

6. Poproś osoby współpracujące z Tobą, by również udostępnili post, który Ty dodałeś na konto firmowe Instagram.

Udostępnienie treści umieszczonej na koncie firmowym to kolejny sposób na zwiększenie widoczności Twoich postów.

Aplikacja “Repost” umożliwia udostępnianie Twoich postów. Aplikacja jest dostępna dla użytkowników systemu IOS oraz Android.

Jak widać na poniższym przykładzie, zdjęcie zostało udostępnione z konta firmowego, które jest oznaczone na zdjęciu w dolnym lewym rogu oraz w opisie.

Aplikację “Repost” można również wykorzystać w odwrotny sposób i promować swoich znajomych lub pracowników. Jeżeli masz dużo followersów, to z pewnością zmotywujesz i docenisz osobę, której post zostanie udostępniony w Twoim firmowym koncie. Jest to również dodatkowa promocja tej osoby.

7. Powiedz swoim pracownikom lub znajomym, żeby wspominali o Tobie w komentarzu, gdy pojawi się taka okazja.

Hasztagi, jak #rekomendacje, #ktowie, #polecam często stosowane są, by zachęcić użytkowników do dzielenia się swoją opinią lub poleceniami.

Powiedz swoim pracownikom, aby szukali takich hasztagów lub podobnych i gdy post będzie powiązany z Twoją marką, produktami lub usługami, poproś ich, by oznaczali Twój profil firmowy w komentarzu. Dzięki temu zwiększysz sprzedaż lub zdobędziesz nowego klienta na Twoje usługi, ale również zwiększysz swój zasięg.

Możesz nawet przekształcić te działania w wewnętrzny konkurs. Każdego miesiąca przyznawaj nagrody lub premie pracownikowi, który najwięcej razy polecił Twój profil. Oczywiście dokładnie sprecyzuj regulamin, by ktoś nadmiernie nie udostępniał Twojego profilu. To może zaszkodzić.

Wniosek

Zachęcanie swoich pracowników lub znajomych do zostania ambasadorami marki na Instagramie może dać Twojej firmie przewagę, zwiększając Twoją widoczność, zaangażowanie na koncie, a nawet zwiększyć ruch kierowany do Twojej witryny. Jeśli odpowiednio przeszkolisz swoich pracowników, ich aktywność na Instagramie może wiele zdziałać na Twoją strategię marketingową.

24 thoughts on “Zaangażuj pracowników do promocji konta firmowego na Instagramie

 1. Kaja pisze:

  Właśnie tak, nic dodać, nic ująć. 🙂

 2. Olga pisze:

  Wydaje się to być bardzo fajnym pomysłem ale z drugiej strony to już jest chyba za duża ingerencja w prywatną sferę pracownika.

  1. Admin pisze:

   Wszystko zależy jak dogadujesz się z pracownikami. Warto porozmawiać i spróbować.

 3. Joanna pisze:

  Bardzo przydatne rady

  1. Admin pisze:

   Dziękujemy 😉

 4. Instagram ostatnio stał się bardziej popularny – osobiście korzystam.

  1. Admin pisze:

   Dokładnie, można go wykorzystać do wielu rzeczy 🙂

 5. Każda metoda dobra byle skuteczna 🙂

 6. Agnieszka Jarosz pisze:

  Bardzo fajne porady. Z całą pewnoscia cześć z nich wykorzystam

  1. Admin pisze:

   Cieszymy się, że możemy Ci pomóc 🙂

 7. mrs Calluna pisze:

  Pierwszy punkt chyba najtrudniejszy do osiągnięcia.

  1. Admin pisze:

   eee tam 🙂 Wszystko da się zrobić

 8. Nihil Novi pisze:

  Myślę, że to może działać w przypadku mniejszych firm, w których relacje między pracownikami a górą są ciepłe i każdy czuje się osobiście zaangażowany w rozwój marki 🙂

  1. Admin pisze:

   Dokładnie tak! 🙂

 9. Magda pisze:

  Bardzo ciekawy wpis!!!!

  1. Admin pisze:

   Dziękujemy 🙂

 10. Świat Toli pisze:

  To fajny pomysł i na pewno postępowy ale w naszej rzeczywistości to raczej mało popularny.

  1. Admin pisze:

   Myślę, że nie jest mało popularny, ponieważ nasza gospodarka opiera się na małych firmach i w takich firmach o wiele łatwiej jest wprowadzić takie działania niż w dużej korporacji, czy fabryce.

 11. Sikoreczka pisze:

  Dobry patent. Świetny pomysł, ale warty uwagi i na pewno pomoże rozwojowi firmy.

  1. Admin pisze:

   Dziękujemy 🙂

 12. Fajny post. Próbuję rozkręcić swój podcast tylko, że moja tematyka – finanse – nie bardzo jet obrazkowa. Na razie skupiam się na FB i Twitterze.

  1. Admin pisze:

   To też jest fajny temat. Instagram możesz wykorzystać do np. wrzucania ciekawych informacji na fajnym tyle lub zdjęcia z backstage jak tworzysz podcasty, jak pracujesz itp.

 13. Ciekawe jakby pracownicy na taką propozycję zaaregowali …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *