Zastanawiasz się, jak zoptymalizować swoje działania, aby zwiększyć widoczność i zasięg na swoim Facebooku?

W tym artykule odkryjesz pięciostopniowy plan promowania postów na Facebooku.

1. Utwórz post na Facebooku, aby zachęcić ludzi do kliknięcia.

Łatwo jest powiedzieć: utwórz post na Facebooku, który fani chcą czytać, niż to zrobić. Jednak większość postów na Facebooku, które przyciągają uwagę ludzi ma te same cechy:

  1.  Chwytliwy nagłówek.
  2.  Projekt, który natychmiast przyciąga wzrok.
  3.  Tekst nad obrazem, który sprawia, że ​​chcesz przeczytać cały artykuł.

Jeśli zrealizujesz te trzy punkty, zwiększysz szanse na to, że Twój post zwiększy ruch, np. generując większą ilość odwiedzin strony internetowej lub bloga.

Zainteresowanie nagłówkiem, tekstem i opisem linku.

Po dodaniu adresu URL artykułu bloga do posta na Facebooku, Facebook automatycznie pobiera nagłówek, obraz i opis linku np. z bloga. Upewnij się więc, że artykuły na blogu zawierają silny nagłówek i opis meta przed umieszczeniem ich na Facebooku.

Wpis, który udostępnił Buffer na Facebooku zawiera nagłówek z liczbą siedmu strategii, a jego obietnica “możesz dziś wdrożyć” jest bardzo istotna. Wymienienie liczby w tytule artykułu jest bardzo ważnym elementem, ponieważ wskazuje to na ilość możliwości, jakie można wdrożyć lub wykorzystać, czytając ten wpis. Tekst postu wspomina imponującą liczbę (1,3 miliarda), która z pewnością przyciągnie uwagę zainteresowanych. Co więcej, emoji ognia na końcu postu dodaje osobowość i podkreśla poprzedni wykrzyknik.

Zwróć uwagę czytelnika dzięki atrakcyjnemu obrazowi.

Niewszystkie posty promowane na Facebooku mają nagłówek i opis linku. Czasami firmy publikują posty zawierające duży obraz. Posty z dużymi obrazami mogą poprawić widoczność, ponieważ zajmują więcej miejsca w news feed. Warto też zadbać o to aby zdjęcie to było atrakcyjne i przyciągało wzrok. Na rynku dostępna jest cała masa aplikacji, oferujących różnego rodzaju filtry i efekty, dzięki którym zdjęcie wygląda jakby było zrobione przez profesjonalnego fotografa. Jedną z takich aplikacji, z której w dużej mierze też my korzystamy jest Instasize. Oferuje ona duży wybór naprawdę dobrze dopracowanych filtrów. 

Na przykład HSN wykorzystuje kolaż do promowania posta na temat zdrowej żywności.

Karuzela to kolejna interesująca forma utworzenia postu, którą można użyć, aby udostępnić wiele wpisów np. z blogów lub kilku stron internetowych. Możesz dodać inny adres URL do każdego obrazu w karuzeli. Wystarczy, że najedź kursorem na obraz, aby znaleźć ikonę linku i zmienić adres URL.

2. Zoptymalizuj swój post, tak by zwiększyć organiczny (darmowy) zasięg.

Gdy jesteś zadowolony ze swojego wpisu na Facebooku, możesz go opublikować. Jeśli udostępnisz go, gdy większość Twoich fanów będzie online, masz większą szansę na zdobycie wielu lajków i wysoki zasięg organiczny.

Aby sprawdzić, kiedy większość Twoich fanów jest online, przejdź do strony Statystyki i wybierz posty. Tutaj możesz zobaczyć dni tygodnia i godziny dni o największym potencjale dotarcia do odbiorców.

Po opublikowaniu pięciu postów na Facebooku, o różnych porach dnia, będziesz miał dobry przegląd, który czas publikacji jest najlepszy.

Jeśli chcesz, aby Twój post na Facebooku był bardziej organiczny (darmowy), poproś członków swojego zespołu lub najbliższe osoby, aby polubili i udostępnili post. W ten sposób Twój wpis może już być wyświetlany w setkach kanałów news feed.

3. Utwórz kampanię reklamową, aby kierować reklamy do szerszej publiczności.

Po zebraniu lajków i udostępnień poczekaj kilka godzin, aż pojawią się wyniki, a następnie rozszerz publiczność, wybierając promowanie postów. Jeśli widzowie zobaczą, że fani już polubili Twój post na Facebooku, udostępniając go w podobny sposób, prawdopodobnie zaufają Ci i klikną w Twój artykuł.

W końcu, czy byłbyś bardziej skłonny do kliknięcia postu na Facebooku bez polubień, czy z 30 polubieniami?

Odbiorcy docelowi o wysokim ROI.

Aby poszerzyć grono odbiorców promowanego postu, spróbuj kierować reklamy do tych odbiorców, którzy mają dużą oglądalności na Facebooku:

  • Czytelnicy bloga, którzy wcześniej odwiedzili Twoje artykuły na temat podobny do tego, który udostępniasz.
  • Klienci, którzy angażują się poprzez edukację ich na temat produktu lub zawartości produktu.
  • Zdobyte namiary, które potrzebują “szturchnięcia” na Twoim blogu, by dokonać zakupu.
  • Osoby zainteresowane tematem lub tematami związanymi z tematem omawianym w artykule na blogu. Tak, wiem, masło maślane 🙂

4. Utwórz kampanię w Menedżerze reklam na Facebooku.

W miarę poszerzania grona odbiorców będziesz potrzebować dodatkowych opcji dostępnych tylko w Menedżerze reklam na Facebooku.

Konkretnie, gdy ustawisz nowe grupy odbiorców dla promowanego posta, nie możesz rozdzielić budżetów w zależności od odbiorców. Aby rozwiązać ten problem, przejdź do Menedżera reklam i utwórz kampanię reklamową promującą Twój artykuł na blogu.

Możesz łatwo skonfigurować nową kampanię reklamową i wybrać opcję Użyj istniejącego wpisu, aby uwzględnić post z Twojej strony na Facebooku.

Konfigurując promocje za pomocą Menedżera reklam możesz:

– Zoptymalizować miejsce docelowe reklamy;
– Promować ten sam post Facebooka dla wielu odbiorców jednocześnie;
– Optymalizować wyświetlanie reklam pod kątem zasięgu, kliknięć i konwersji.

Wniosek

Udostępnianie artykułów na Facebooku we właściwym czasie dla właściwych odbiorców znacznie poprawi zasięg Twojego postu. Jeśli jesteś w stanie napisać przekonujący tytuł i skorzystać z przyciągającego wzrok designu, odniesiesz sukces.