Zaufanie jest wszystkim.

Bez tego ludzie nie będą nawet rozważać zakupu twoich produktów. Innymi słowy, w e-commerce zaniedbanie zaufania zapewnia niepowodzenie.

Co gorsza, budowanie zaufania online jest szczególnie trudne. Bez prawdziwej, bezpośredniej interakcji, musisz polegać na swoim sklepie internetowym i mediach społecznościowych, żeby budować zaufanie.

Jak więc skonfigurować witrynę, aby skutecznie budować zaufanie i zwiększać sprzedaż? Oto dziewięć strategii i taktyk, z których można zacząć korzystać już dziś.

1. Zadbaj o małe rzeczy

Zwróć szczególną uwagę na małe rzeczy, które osłabiają zaufanie, takie jak:

  • Powolne ładowanie sklepu internetowego
  • Odnośniki kierujące do pustych stron
  • Błędy ortograficzne
  • Nieprofesjonalne, słabej jakości obrazy i grafika
  • Mylące czasy wysyłki lub ceny

Te rzeczy mogą wydawać się trywialne, ale wywołują poczucie niepokoju, obniżają zaufanie, a ostatecznie szkodzą współczynnikom konwersji.

Założyciel firmy Amazon Jeff Bezos powiedział kiedyś: “Widzimy naszych klientów jako zaproszonych gości na imprezę, a my jesteśmy gospodarzami. Naszym zadaniem jest sprawić, aby każdy ważny aspekt obsługi klienta był trochę lepszy. “

2. Dumnie pokazuj dowód społeczny

Czym jest dowód społeczny ?

Dowód społeczny to termin wymyślony przez Roberta Cialdiniego w jego książce ” Wpływ” . Odnosi się do prostego faktu, że ludzie są pod wpływem opinii i działań innych osób.

Recenzje i opinie są najczystszymi formami dowodu społecznego.

Dla przykładu weźmy sklep Media Expert, który przy swoich produktach pokazuje recenzje. To miejsce też jest szczególne, ponieważ od razu rzuca się w oczy klienta.

Ale co, jeśli nie masz jeszcze żadnego dowodu społecznego do pokazania?

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z e-commerce lub masz zamiar otworzyć sklep , prawdopodobnie nie będziesz mieć żadnych recenzji, referencji ani rekomendacji.

Nie przejmuj się.

Tylko pamiętaj, aby zachęcać pierwszych klientów do opuszczania opinii po ich zakupie, aby móc jak najszybciej zacząć korzystać z dowodów społecznościowych.

3. Pokaż, że poważnie podchodzisz do bezpieczeństwa

Cyberbezpieczeństwo jest ogromnym problemem i nie należy go lekceważyć.

Informacje o wyciekach i atakach mogą narazić osobiste i finansowe dane osób, które mogą prowadzić do kradzieży, oszustwa lub nawet kradzieży tożsamości.

W efekcie, Twoi klienci zanim kupią produkty ze sklepu, muszą zaufać Twojej witrynie.

Jak więc uspokoić klientów?

Aby rozpocząć, upewnij się, że korzystasz z systemu płatności, który jest naprawdę bezpieczny i znany użytkownikom, na przykład Tpay, Dotpay lub PayU.

Następnie należy podkreślić wykorzystanie tych zaufanych marek.

Zabezpieczenia Tpay

4. Podkreśl swoją politykę zwrotów

Klienci lubią świetne zasady dotyczące zwrotów.

Polityka zwrotów usuwa ryzyko, które klienci podejmują przy zakupie produktów. Jeśli im się to nie podoba? Nie ma sprawy. Jeśli się zepsuje? Nie ma sprawy.

Dodatkowo przejrzyste zasady dotyczące zwrotów budzą zaufanie.

Mówią: “Jesteśmy tpewni, że pokochasz nasze produkty, a jeśli nie, możesz je zwrócić w każdej chwili – zapłacimy nawet za przesyłkę zwrotną”.

Stwórz więc politykę zwrotów, z której będziesz dumny. Następnie upewnij się, że jest widoczna w całej witrynie, aby każdy odwiedzający był od razu tego świadomy.

5. Zaproponuj darmowe próbki

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z e-commerce lub masz problemy z budowaniem zaufania w celu zdobycia pierwszych klientów, rozważ przesłanie próbek.

Czemu?

Cóż, świetna polityka zwrotów minimalizuje ryzyko, ale próbki całkowicie eliminują ryzyko – klient dosłownie nie ma nic do stracenia!

Spójrzmy na przykład z okularów marki Muscat.

Wybór odpowiedniego stylu i dopasowania okularów jest często bardzo osobistym wyborem. Dlatego niewielu kupujących prawdopodobnie będzie chciało kupić okulary bez przymierzenia ich na początku.

Rozwiązaniem Muscat jest dostarczanie próbek za pomocą programu Domowa Przymierzalnia.

Umożliwia Ci to wybranie do pięciu różnych wzorów, które są do Ciebie wysłane. Następnie masz 5 dni na wypróbowanie okularów, aby móc podjąć decyzję, zanim będziesz musiał je odesłać.

Rozdawanie darmowych próbek działa szczególnie dobrze dla marek sprzedających materiały eksploatacyjne i bieżące zakupy, takie jak żyletki czy produkty do pielęgnacji skóry.

Oczywiście, początkowo będzie Cię to kosztować, ale oferując klientom możliwość wypróbowania produktu przed zakupem, możesz przyciągnąć stałych klientów, co może prowadzić do ogromnych zysków.

Kolejną korzyścią z rozdawania darmowych próbek jest możliwość zbierania opinii.

Jest to szczególnie przydatne w nowych sklepach. Rozważ rozdanie określonej liczby produktów w zamian za uczciwe recenzje. Następnie możesz wyświetlić je na swojej stronie jako formę dowodu społecznego.

Ale to nie wszystko.

Możesz również dostarczyć darmowe próbki dla influencerów w swojej niszy w zamian za promowanie lub wzmiankę na ich kanałach społecznościowych.

To świetny sposób na dotarcie do odpowiedniej grupy docelowej, budowanie zaufania dzięki poparciu i zwiększenie ruchu w witrynie.

6. Podaj szczegółowe i dokładne informacje o produkcie

W sklepie fizycznym kupujący mogą zbierać przedmioty, sprawdzać je, testować, a nawet zadawać pytania asystentom handlowym.

W Internecie jest trochę trudniej.

Aby to zrekompensować, musisz upewnić się, że podajesz szczegółowe i dokładne informacje o swoich produktach. Powinieneś również dołączyć mnóstwo wspaniałych zdjęć produktu.

Zasadniczo, jeśli istnieje coś, o czym potencjalny klient może chcieć wiedzieć, powinien on zostać umieszczony na stronie Twojego produktu. Pomaga to wyeliminować ryzyko i zwiększyć zaufanie, pomagając klientom podejmować świadome decyzje.

7. Pokaż siebie

Mówiąc prościej, im bardziej kogoś znamy i lubimy, tym bardziej prawdopodobne jest, że mu zaufamy. Jasne, wydaje się to oczywiste, ale czy stosujesz tę koncepcję w swoim biznesie?

Jak więc stworzyć wieź z odwiedzającymi Twoją stronę? Cóż, możesz zacząć od pokazania osób stojących za marką.

Jednym z najprostszych sposobów, aby to zrobić skutecznie, jest utworzenie strony O nas .

Ta strona opisuje ludzi i ich historię, która doprowadziła do ​​stworzenia sklepu. Powinna wyraźnie przedstawiać osoby i wartości leżące u podstaw działalności .

8. Dziel się swoją wiedzą

Kupujący często zwracają się do lidera rynku tylko dlatego, że … oni są liderem rynku!

Nawet jeśli lider rynku nie ma najlepszego produktu, usługi lub cen, są postrzegani jako autorytet w tej branży.

Prowadzi to do wzrostu zaufania.

Nasuwa się więc pytanie: Jeśli nie jesteś liderem rynku w swojej branży, w jaki sposób możesz poprawić swoją szanse na poważne traktowane jako ekspert w branży?

Jednym słowem: Treść.

Content marketing to proces tworzenia przydatnych i wnikliwych treści, które tworzone są dla Twojej grupy docelowej. To nie jest nachalna sprzedaż tylko dostarczamy wartości i budujemy relacje z odwiedzającym. Artykuł, który czytasz, to content marketing.

Istnieje mnóstwo różnych rodzajów treści, które można tworzyć, takich jak posty na blogu, filmy, infografiki lub e-booki . Możesz używać tych rozwiązań, aby pokazać swoją wiedzę i doświadczenie.

Mówiąc w skrócie, kupujący są bardziej skłonni zaufać Twojej marce, jeśli jest jasne, że wiesz, o czym mówisz.

9. Rozwiązuj podstawowe problemy za pomocą strony z często zadawanymi pytaniami

Twoi klienci nigdy nie powinni czuć się zagubieni. Każdy etap transakcji powinien być prosty, jasny i zapewniać bezpieczeństwo.

Tutaj może pomóc strona z często zadawanymi pytaniami.

Jeśli próbujesz zawrzeć szczegółowe informacje o wysyłce lub zwrocie na stronach produktów, utwórz stronę odpowiadającą na najczęściej zadawane pytania.

Pomaga to budować zaufanie, usuwając niepewność.