Jak zapewne wiesz, algorytm Instagrama jest prawie nierozwiązywalną łamigłówką i kiedy wydaje nam się, że go rozwiązaliśmy, zmienia się ponownie.

Wiele zmian nie jest już regularnie ogłaszanych na blogu Instagrama, jedynie aktualizowane informacje są w ukrytym folderze w Centrum pomocy. Z tymi zmianami jest trochę tak, że są dobre i złe. Każdy interpretuje te zmiany różnie, dlatego piszemy ten artykuł, po to, żeby podzielić się informacjami, jakie zebraliśmy sami, jednak nie narzucamy swojej opinii.

Oto niektóre z najnowszych zmian, których możesz spodziewać się na Instagramie drobne porady, które możesz wprowadzić, aby zwiększyć swój zasięg, zanim twoje posty zostaną zakopane.

Instagram wprowadza zmiany / najnowsze założenia

 1. Kiedy publikujesz coś na Instagramie, to wiedz, że zazwyczaj docierasz  do 10% Twoich odbiorców. Jednak jeżeli Twój post będzie angażował Twoich odbiorców, to zostanie pokazany pozostałym 90%.
 2. Podobno zmiana konta prywatnego na konto firmowe pozwoli zwiększyć Twój zasięg i konto automatycznie będzie bardziej promowane. Dodatkowo mamy dostęp do statystyk, które przy koncie zwykłym nie występują. Naszym zdaniem warto skorzystać z tej funkcji i przekształcić konto prywatne na konto firmowe.
 3. Obecnie uważa się, że Instagram ogranicza zasięg na podstawie Twojego zaangażowania. Dlatego od teraz musisz odpowiedzieć na komentarz w ciągu 60 min. W przeciwnym razie widoczność Twojego posta może znacznie maleć. Ciekawe jak to mamy robić, gdy śpimy 😉
 4. Wkurzają Cię komentarze typu “Super”, “Kocham to”, “Great pic!” ? Są to bardzo podejrzane komentarze, które zazwyczaj umieszczane są przez różne boty. Dlatego od teraz Instagram nie będzie wliczał krótkich komentarzy do Twojego zaangażowania oraz będzie sukcesywnie banował konta, które nadmiernie używają krótkich komentarzy. Należy o tym pamiętać, ponieważ lubimy umieszczać krótkie komentarze, niekoniecznie używając do tego botów. Pamiętaj, by teraz trochę bardziej wysilić się i napisać więcej słów.
 5. InstaStories to przyszłość – dlatego staraj się używać tej funkcji częściej, umieszczając filmiki lub zdjęcia, a dzięki temu Instagram będzie chętnie pokazywał Twój profil innym użytkownikom serwisu.
 6. Uwielbiamy hasztagi. Wyrażają nasze emocje i uczucia. Jednak często używamy tych samych hasztagów. Instagram chce zmusić nas do kreatywnego myślenia i “wysilenia się” przy umieszczaniu nowego postu, stąd powtarzane w kółko te same hasztagi, będą oznaczały spam i Instagram może zrozumieć, że używasz bota, co skutkuje banem.
 7. Ostatnio mocno popularna jest metoda umieszczania hasztagów w pierwszym komentarzu. Od teraz hasztagi, które zostały umieszczone w pierwszym komentarzu, nie będą widoczne w wynikach wyszukiwania. Musimy powrócić do starych metod, gdzie wpisywaliśmy hasztagi w opisie.
 8. Kolejną zmianą, która może zostać wprowadzona, jest obcięcie zasięgu, jeżeli edytujesz postu w ciągu 24 godzin. Jeżeli zobaczysz jakąś literówkę lub chciałbyś zmienić opis, to najlepiej nie rób tego i zostaw tak jak jest ;). Tak samo dzieje się, jeżeli dodasz jakiś post, za chwilę go usuniesz i dodasz ponownie, tylko poprawiony.
 9. Na pewno słyszeliście o nowej funkcji śledzenia hasztagów. Instagram, by zwiększyć zainteresowanie tą funkcją, będzie faworyzował użytkowników, którzy korzystają z tej funkcji.Co o tym wszystkim myślicie?Pamiętajcie, że są to przypuszczenia i niektóre zmiany zostały już wprowadzone, a niektóre nie.
  Coś jak z naszym Facebookiem i ostatnimi informacjami, które wprowadziły zamieszanie, jednak Mark Zuckerberg dopiero przedstawił je na swoim profilu, ale nie zapowiedział, kiedy zostaną wprowadzone.